ALES Kitap Önerileri

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olarak adlandırılan ALES, her yıl binlerce genç akademisyen adayının uygun birimlere yerleştirilmesini sağlıyor. Yüksek Lisans eğitimi almak için ALES sınavına girmenin zorunlu olduğunu bilen öğrenciler, çalışma yapmak için kitap önerisi almak istiyor. Bu yazımız içerisinde ALES Kitap Önerileri hakkında oldukça güzel veriler vermeye çalışacağız. Daha önce hazırladığımız ALES Çıkmış Sorular ve ALES Soru Dağılımı yazılarımız içerisinde ALES ile ilgili birçok konuya değindik. Kitap önerileri ise;

2020 ALES’e Hazırlananlara Tavsiye Edilen Kitaplar

ALES Kitap Önerileri
ALES Kitap Önerileri

ALES sınavından başarı elde edebilmenin tek yolu doğru kaynaklar ile sınava çalışmaktır. Birazdan dile getireceğimiz yayın evleri yıllardır eğitim sektörüne hizmet vermektedirler. Bu nedenle kaynak önerilerimizi kesinlikle dikkate almanızı öneririz. ALES için alabileceğiniz kitaplar;

Yediiklim Yayınları

Yediiklim Yayınları, ALES Konu Anlatımlı Modüler Set bu alanda satın alınabilecek en iyi konu anlatım setlerinden birisidir. Konu eksiği bulunan öğrenciler için tasarlanan bu kitap ile tüm eksikliklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Pegem Akademi Yayıncılık

Konu anlatımı alanında piyasaya sürülen bu kitap içerisinde de yine örnek sorular ve çözümleri oldukça detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Sınavdan yüksek not alan birçok öğrenci tarafından önerilen bu kitaptan sizlerde memnun kalabilirsiniz.

Yargı Yayınları

Yargı Yayınlarının VIP Konu Anlatımı kitabı ile tüm eksikliklerinizi tamamlayabilirsiniz. ALES Soru Dağılımı içerisinde yer alan tüm konuları tek tek inceleyen bu kitap toplamda 904 sayfadan oluşmaktadır. Özellikle soru çözümlerinde vs. her insanın anlayabileceği yöntemler anlatmaktadır.

Pelikan Yayınevi

Konu anlatımı olarak yukarıda yer alan yayınevlerinden birisi ile görüşerek set alabilirsiniz. Soru bankası konusunda ise ilk olarak Pelikan Yayınevi ile çalışabilirsiniz. ALES sınavında paragraf soruları belirleyici kriterde olmaktadır. Hızlı soru çözümü konusundaki tekniklere bu kitap üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yediiklim Yayınları

Yediiklim Yayınları, hem konu anlatımı hem de soru bankası konusunda oldukça başarılıdır. Bu yayınevi tarafından hazırlanan soru bankasında son 7 yıla ait sorulmuş sorulara ulaşabilir, nasıl çözüldüklerini görebilirsiniz. Bu soru bankası sizlere eksikliklerinizi görme konusunda da yardımcı olacaktır

Bunların dışında Pegem Akademi, Akıllı Adam Yayınları, Yargı Yayınlarının oldukça farklı soru bankaları bulunmaktadır. Yayınevlerinin ALES alanında birden fazla kitabı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir