AYT Çıkmış Sorular

Üniversite sınavına hazırlanan birçok öğrenci, iyi bir gelecek için elinden geleni yapmak istiyor. Her yıl sınava giren 2 milyondan fazla öğrenci, çalışmalarını yaparken belirli bir sistem, müfredata göre ilerliyor. Her yıl farklı sorular sorulsa da genel olarak soru tiplerinin aynı olduğunu görmekteyiz. AYT çıkmış sorular, iyi bir sınav hazırlığı yapabilmek için öğrencilere büyük bir fırsattır. ÖSYM, sınavlardan belirli bir süre sonra soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarını yayınlayarak öğrencilere kendilerini kontrol etme fırsatı sunmaktadır.

2010 LYS Çıkmış Sorular

Konumuz AYT çıkmış sorular ancak bu sınavın önceki ismi LYS olmasından dolayı LYS sınavından başlayarak çıkmış soruları incelemesin. 2010 LYS çıkmış sorular BU bağlantı içerisinde yer alıyor.

2011 LYS Çıkmış Sorular

AYT üniversite sınavının 2. ayağı olarak gösterilmektedir. 4 yıllık bir üniversite için bu sınava girmen gerekiyor. Sınava iyi bir şekilde hazırlanmak için 2011 LYS çıkmış soruları inceleyebilirsin. Kitapçık BU bağlantı adresinde yer alıyor.

2012 LYS Çıkmış Sorular

2012 yılında bizim de girmiş olduğumuz LYS sınavının soru kitapçığını inceleyerek sınav hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Soru kitapçığı ile beraber cevap anahtarı BU bağlantı adresinde yer almaktadır.

2013 LYS Çıkmış Sorular

2013 LYS çıkmış sorular kitapçığını indirerek sınav maratonuna güzel bir başlangıç yapabilirsin. Kitapçık, ÖSYM tarafından BU Bağlantıdaki adrese paylaşmıştır.

2014 LYS Çıkmış Sorular

AYT Çıkmış Sorular
AYT Çıkmış Sorular

2014 yılı LYS çıkmış sorular için BU Bağlantı adresindeki dosyayı bilgisayar ya da telefonlarına indirebilirler.

2015 LYS Çıkmış Sorular

2015 yılı LYS çıkmış sorularını çözmek istiyorsan BU bağlantıdan kitapçık ve cevap anahtarına ulaşabilirsin.

2016 LYS Çıkmış Sorular

ÖSYM, her yıl yaptığı sınavların soru kitapçıklarını şeffaf bir şekilde yayınlıyor. 2016 LYS çıkmış sorular kitapçığına BU Bağlantıdan ulaşabilirsin.

2017 LYS Çıkmış Sorular

2017 LYS çıkmış sorular ile beraber LYS defterini kapatabilirsin. Bu tarihten itibaren sorulan sorular AYT sınavı ile ilgilidir. 2017 LYS soru kitapçığı BU bağlantı adresinde.

2018 AYT Çıkmış Sorular

Gelelim asıl konumuza, AYT sınavında çıkmış soruları en net 2018 yılında görebilirsin. Bu yıl çıkmış sorular BU Bağlantı adresi içerisinde yer alıyor.

2 Replies to “AYT Çıkmış Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir