AYT Kitap Önerileri

4 yıllık lisans bölümlerinden herhangi birinde öğrenim görmek isteyen öğrenciler üniversite giriş sınavı olan YKS’nin ikinci etabına girmek zorundadır. AYT olarak adlandırılan bu sınav için oldukça sıkı bir hazırlık gerekmektedir. Bu yazımız içerisinde AYT kitap önerileri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

AYT Matematik Kitabı Önerisi

Matematik en zorlanılan konular arasında yer alıyor. Konu anlatımı konusunda Benim Hocam Yayınları, Karekök Yayınları en iyi tercih olabilir. Soru bankası konusunda ise Çözüm Yayınları, Üç Dört Beş Yayınlarının ön plana çıktığını görüyoruz.

AYT Geometri Kitabı Önerisi

Geometri AYT bölümünün en kıymetli sorularını oluşturmaktadır. Sıra katsayısı fazla olan Geometri için iyi bir hazırlık için konu anlatım ve soru bankası seçimlerine önem vermeniz gerekiyor. FDD Yayınları, Deniz Yayınları bu konuda en başarılı konu anlatımları arasında yer alıyor. Soru bankası konusunda ise Karekök Yayınları ve Çözüm Yayınları ön plana çıkmaktadır.

AYT Fizik Kitabı Önerisi

Fizik belki den en zor bölümler arasında yer alıyor. Sınavda rakiplerinin önüne geçmek isteyen öğrenciler öncelikle iyi bir soru bankası ile sınava hazırlanmaya başlamalıdır. Palme Yayınları, Delta Kültür Yayınları tercih edilebilir yayınlar arasında yer almaktadır. Soru bankası konusunda ise Palme Yayınları ve Okyanus Yayınlarını tercih edebilirsiniz.

AYT Kimya Kitabı Önerisi

AYT Kitap Önerileri
AYT Kitap Önerileri

Zorlu sınav maratonunda hem konu eksikliklerini tamamlamaya çalışıyor hem de öğrenilen konuları pekiştirmeye çalışıyorsunuz. Kimya alanında konu anlatımı Palme Yayınevi ve Özel Delta Yayınlarını kullanabilirsiniz. Soru Bankasında Aydın Yayınları ve Palme Yayınları oldukça başarılıdır.

AYT Biyoloji Kitabı Önerisi

Biyoloji alanında konu anlatımı olarak Karekök Yayınlarını, Gür Yayınlarını tercih edebilirsiniz. Soru bankası konusunda ise Karekök Yayınları ve Tonguç Akademi yayınlarından destek alabilirsiniz.

AYT Türkçe Kitabı Önerisi

AYT kitap önerileri konusunda ihtiyaçlarınızı bu yazımız içerisinde karşılıyoruz. Editör Yayınları, Sınav Dergisi Yayınları, Zafer Yayınları konu anlatım kitaplarını alabilirsiniz. Soru bankası konusunda ise Üç Dört Beş Yayınları, Sınav Dergisi Yayınlarını kullanabilirsiniz.

AYT Coğrafya Kitabı Önerisi

Limit Yayınları Coğrafya El Kitabı ve Delta Kültür Yayınlarının konu anlatım kitaplarını alabilirsiniz. Soru bankası olarak ise Çağrışım Yayınları ve Referans Yayınlarını tercih edebilirsiniz.

AYT Tarih Kitabı Önerisi

Tarih konusunda ise konu anlatımı olarak Delta Kültür Yayınları ile beraber Benim Hocam Yayınlarını kullanabilirsiniz. Soru bankasında Karekök Yayınları ve Benim Hocam Yayınları soru bankasını alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir