DGS Tercihleri Ne Zaman?

ÖSYM, 2020 yılı için geçerli olan sınav takvimini yayınladı. Başta üniversiteye giriş sınavı olmak üzere ALES, DGS sınavı ile ilgili tüm detaylar ortaya çıkmaya başladı. Meslek Yüksek Okulu eğitim programında 2 yıllık üniversite eğitimi almış ya da mezun durumunda olan öğrenciler, aldıkları eğitimi yükseltmek, 4 yıllık bir lisans programında okumak için DGS sınavına girmek istiyorlar. Her yıl Temmuz ayı içerisinde yapılan sınavlar ile birçok öğrenci istediği lisans bölümünde 3. sınıftan eğitime başlayarak amacına ulaşmak istiyor. DGS sınavına girip elinde puan bulunan öğrenciler, DGS tercihleri ne zaman sorusu sormaktadır. Bu yazımız içerisinde DGS tercihleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

2020 DGS Başvuru Tarihi

DGS Tercihleri Ne Zaman?
DGS Tercihleri Ne Zaman?

2019 sınav takviminin tamamlanması ile beraber birçok öğrenci 2020 yılı için araştırmalar yapmaktadır. DGS tercihleri ne zaman sorusunun yanıtı için öncelikle sınav başvuru tarihi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. 2020 DGS Sınavı başvuruları 13 Mayıs ile 21 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Bu tarihler içerisinde başvuru yapmayı unutan kişiler 2021 dönemini beklemek durumunda kalacaklar.

2020 DGS Sınav Tarihi

13 Mayıs ile 21 Mayıs arasında başvurusunu yapan kişilerin yapması gereken tek şey sınav tarihini beklemektir. İyi bir şekilde hazırlandı iseniz sınavdan korkmanıza hiçbir şekilde gerek yoktur. Sınav 05 Temmuz Pazar günü saat 10:00’da başlayacaktır. Sınav sonucu;

2020 DGS Ne Zaman Açıklanacak?

05 Temmuz günü DGS 2020 sınavına girecek öğrenciler, sonuçları 29 Temmuz günü öğrenebilecektir. 2020 ÖSYM takviminde tüm süreç ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler ÖSYM internet adresine girmeleri gerekmektedir.

2020 DGS Tercihleri

2020 DGS sürecini tamamlayan kişiler tercihleri ne zaman yapacaklarını da merak ediyorlar. 29 Temmuz günü sınav sonuçlarını öğrenen kişiler tercih yapmak için ortalama olarak 1 ay beklemek durumundadırlar. 2019 yılındaki tercihler 21 Ağustos tarihinde başlamış olup 28 Ağustos tarihinde sona ermişti. 2020 yılındaki tercihlerinde yine Ağustos ayının sonuna doğru başlayacağını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir