LGS Çıkmış Sorular

Liselere Giriş Sınavı olarak adlandırılan LGS, her yıl binlerce ortaöğretim mezunu öğrenciye lise eğitimi kapısını aralamaktadır. Lise okumak isteyenler için mecburi olan bu sınav, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. K12 olarak bu yazımız içerisinde LGS çıkmış sorular hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

LGS bildiğiniz üzere yeni hayata geçirilmiş bir sınav sistemidir. Daha önce 2 kere yapılan bu sınav, 2020 yılında 3. kez düzenlenecektir. Bu nedenle elimizde çok fazla çıkmış soru örneği bulunmadığını bilmeniz gerekiyor. Daha önce hazırlamış olduğumuz LGS Soru Dağılımı yazımız içerisinde soruların hangi konulardan geleceğini dile getirmiştik. Eğer eksiklikleriniz varsa bu yazı üzerinden nerelere çalışacağınızı belirleyin.

LGS Çıkmış Sorular ve Cevap Anahtarı

LGS Çıkmış Sorular
LGS Çıkmış Sorular

TEOG’un kalkması ile beraber gelen LGS öğrenciler için daha iyi olmuştur. LGS çıkan sorular, sınava hazırlanma, soru stillerini görme açısından sizlere büyük yardımcı olacaktır. Çıkmış sorular;

2019 LGS Sayısal Bölümü Soru ve Cevap Anahtarı İçin TIKLA

2019 LGS Sözel Bölümü Soru ve Cevap Anahtarı İçin TIKLA

2018 LGS Sayısal Bölümü Soru ve Cevap Anahtarı İçin TIKLA

2018 LGS Sayısal Bölümü Soru ve Cevap Anahtarı İçin TIKLA

Son 2 yıla ait çıkmış sorulara yukarıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. MEB’e ait internet sitelerinden eğer isterseniz kitapçıkları da indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir