LGS Kitap Önerileri

TEOG’un kalkması ile beraber liselere giriş sınavında yeni sisteme geçilmiştir. Liselere Giriş Sınavı (LGS) olarak adlandırılan yeni sınav sistemi öğrencilerin üzerindeki yükün hafiflemesini sağlamıştır.  TEOG sınavında iken her yıl sınava giren öğrenciler büyük bir baskının altındaydı. LGS sistemi sadece 8. sınıfın sonunda girilebilecek şekilde tasarlandı. Öğrenciler, başta 6. sınıf olmak üzere 7 ve 8. sınıfta gördükleri tüm konulardan sorumlu tutuldular. Sınava hazırlanan öğrenciler için kaynak her şeyden önemlidir. Bu nedenle bu yazımız içerisinde LGS Kitap Önerileri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

LGS İçin Kitap Önerisi

LGS Kitap Önerileri
LGS Kitap Önerileri

Daha önce hazırladığımız LGS Soru Dağılımı yazımız içerisinde hangi alandan ne kadar soru sorulduğunu dile getirmiştik. Buna ek olarak çalışılacak kitap önerisi geleceğinizin şekillenmesi için oldukça önemlidir. Özellikle anne ve babalar, çocuklarına iyi bir kariyer sunmak istiyorlar ise sınavlara doğru kaynaklar üzerinden çalışmalarını sağlamak durumundadır.

Çalışkan Yayınları

Matematik için bulabileceğiniz en iyi kaynağın Çalışkan Yayınları olduğunu göreceksiniz. Özellikle soru bankası en son sınav müfredatına sahip durumda. Soru bankası içerisinde yer alan tüm soruların internet üzerinde videolu çözümleri bulunuyor.

Bilfen Yayınları

LGS Kitap Önerileri konusunda birçok kişi ilk olarak Bilfen Yayınları almanızı önerecektir. Oldukça başarılı konu anlatım kitapları bulunan Bilfen, deneme sınavları ile de ön plana çıkmaktadır. Türkiye geneli düzenlenen deneme sınavlarına kesinlikle katılmanızı öneririz.

Tudem Yayınları

LGS sınavına uygun olan Tudem Yayınları, tüm kitaplarını müfredata uygun olarak yenilemiştir. Sınavdan yüksek puan almak istiyorsanız Tudem yayınlarının hem soru bankası hem de konu anlatım kitaplarından destek alabilirsiniz.

Arı Yayınları

Arı Yayınlarına ait soru bankalarını kesinlikle tavsiye edebiliriz. İlk başta kolaydan zora doğru ilerleyen setler, tam zamanında bitirilmesi durumunda sınavdan tam not olmanızı sağlayacaktır.

Narfest Yayınları

Diğer yayınlara göre Narfest yayınlarının daha profesyonel bir yaklaşıma sahip olduğunu görebilirsiniz. LGS kitaplarını 3 sete ayıran Narfest öğrencilerin işlerini kolaylaştırmıştır. Bilgi kavrama, sentez ve analiz olarak sunulan kitaplar ile kendi zorluk seviyenizi oluşturabilir, istediğiniz bilgiye daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. 2020 için hazırlıklara daha başlamadı iseniz geç kaldığınızı üzülerek sizlere belirtmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir