TOG Gençlik Ara Sınıf Bursu

K12 olarak bu yazımız içerisinde TOG Gençlik Ara Sınıf Bursu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Türkiye’nin en genç en dinamik sivil toplum kuruluşlarından birisi olan TOG, her yıl binlerce gençle çeşitli organizasyonlar düzenliyor. Bir yandan sosyal olaylara el atan TOG, bir yandan da ekonomik ihtiyacı bulunan gençleri maddi anlamda desteklemektedir.  Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) içerisinde birçok burs türü bulunmaktadır. Ara Sınıf Bursu; Üniversitelerin 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine verilen bir burstur. Şu an için birinci sınıf öğrencilerine verilen bir burs bulunmamaktadır.

TOG Gençlik Ara Sınıf Bursu Nasıl Alınır?

TOG Gençlik Ara Sınıf Bursu
TOG Gençlik Ara Sınıf Bursu

TOG Gençlik Ara Sınıf Burs Programına dahil olabilmek için 4 yıllık lisans öğrencisi olmak ve Toplum Gönüllüsü bir genç olmanız gerekmektedir. Toplum Gönüllüleri Vakfında yer almak, vakıf tarafından gerçekleştirilen etkinliklere katılım göstermek en büyük şarttır. Vakıf çatısında bulunmayan kişilerin başvurusu otomatik olarak red edilecektir. Şu an için ülkemizde bulunan 130 üniversitenin tamamında Toplum Gönülleri Vakfının bir örgütlenmesi bulunmaktadır. Üniversite öğrencileri, şehirlerinde bulunan toplum gönüllüleri ile iletişime geçip şehir içinde düzenlenen etkinliklere katılım sağlayarak ilerleyen süreçlerde burs başvurusunda bulunabilirler.

Burs Başvurusunda Aranan Kriterler

  • TOG Gençlik Ara Sınıf Burs Programı sadece ve sadece TOG gönüllüsü gençler içindir. Vakıf gönüllüsü olmayan, düzenlenen etkinliklere katılmayan öğrenciler burs başvurusunda bulunamazlar.
  • Burs başvurusunda bulunabilmek için ara sınıf olmak gerekmektedir. 1. sınıf öğrenciler hariç diğer tüm öğrenciler burs başvurusunda bulunabilirler. 2. sınıf, 3. sınıf, 4. sınıf olmanın herhangi bir avantaj ya da dezavantajı bulunmamaktadır.

TOG tarafından verilecek olan gençlik ara sınıf burs başvurusu tamamen internet üzerinden yapılabilmektedir. Karşılıksız olarak verilen bu bursun 2020 döneminde ne kadar olacağı şu an sadece burs alan kişilerce bilinmektedir. TOG ile iletişime geçerek burs tutarı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Burs başvurusu genel olarak her yıl ekim ayı içerisindedir. 2019 döneminde başvurular 2 Ekim tarihinde alındı. 2020 döneminde yine aynı tarihlerde başvuru alınacağını özellikle belirtmek isteriz. Toplum gönüllüsü bir genç olarak sizlere bu vakfın içerisinde yer almanızı özellikle belirtmek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir