TYT Çıkmış Sorular

Üniversiteye giriş sınavının ilk ayağı olan TYT, son yıllarda oldukça fazla değişime uğramıştır. Daha önce YGS olarak adlandırılan bu sınav, 2018 yılında yapılan değişiklik ile TYT adını almıştır. Bu yazımız içerisinde sınav hazırlığında olan öğrenciler için TYT çıkmış sorular hakkında bilgi vermek istiyoruz.

ÖSYM genel olarak soru stilini aynı tutmaktadır. Ancak sınava giren öğrenciler, hazırlıksız yakalanmamak adına geçmiş yılda çıkan sorulara göz atmak istiyor. TYT sınavında sizlere yardımcı olacak kitapçıkları resmi kurum olan ÖSYM üzerinden paylaşacağız. Sınavlardan belirli bir süre sonra ÖSYM hem kitapçıkları hem de soruların çözümlerini ve yanıtlarını halka açık olarak paylaşmaktadır.

TYT Çıkan Sorular

2020 TYT sınavı için hazırlıklarını son hızda devam ettiren öğrenciler, son aşamada deneme sınavları içerisine geçmiş yıllarda çıkan soruları da dahil etmektedir. TYT çıkmış sorular için internette yaptığınız araştırmada bizlerle karşılaştı iseniz doğru yerdesiniz. Çıkmış sorular;

2010 YGS Çıkmış Sorular

2010 yılında yapılan YGS sınavında sorulan sorulara BU Bağlantı adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. 2010 yılından başlamamızın nedeni, YGS sisteminin bu yıldan itibaren kabul görmeye başlamış olmasıdır.

2011 YGS Çıkmış Sorular

Her yıl sorulan sorularda sistemik bazı değişiklikler uygulandığını görebilirsiniz. 2011 YGS çıkmış sorular kitapçığına BU Bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz.

2012 YGS Çıkmış Sorular

Olabildiğince farklı, fazla soru görmek sizlere büyük avantaj getirecektir. 2012 YGS çıkmış sorular kitapçığına BU bağlantı adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

2013 YGS Çıkmış Sorular

Şu an TYT olarak adlandırılan sınav 2013 yılında YGS olarak adlandırılıyordu. İsim değişse de sorulan soruların sayısı ve türünün aynı olduğu bir gerçektir. 2013 YGS çıkmış sorular kitapçı BU bağlantı içerisindedir.

2014 YGS Çıkmış Sorular

2014 YGS çıkmış sorular kitapçığına ulaşmak isteyen kişiler BU bağlantı adresinden sorulara ulaştırabilirler.

2015 YGS Çıkmış Sorular

2015 YGS çıkmış sorular kitapçığına ulaşmak isteyen kişiler BU bağlantı adresinden sorulara ulaştırabilirler.

2016 YGS Çıkmış Sorular

2016 YGS çıkmış sorular kitapçığına ulaşmak isteyen kişiler BU bağlantı adresinden sorulara ulaştırabilirler.

2017 YGS Çıkmış Sorular

2017 YGS çıkmış sorular kitapçığına ulaşmak isteyen kişiler BU bağlantı adresinden sorulara ulaştırabilirler.

2018 TYT Çıkmış Sorular

En güncel sorulara 2018 TYT sınav sorularından ulaşabilirsiniz. 2019 yılı kitapçığının tam detaylı olarak yayınlanamamasından dolayı bu yazımız içerisine ekleyemiyoruz. 2012 TYT Çıkmış Soruları BU bağlatı adresi içerisinde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir