TYT Sosyal Bilimler Konu Dağılımı

K12 olarak bu yazımız içerisinde sizlere TYT sosyal bilimler konu dağılımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 2020 TYT sınavına sayılı günler kala öğrenciler eksikliklerini kapatmak için elinden geleni yapmaktadır. Sosyal bilimlerde eksiği olan kişiler, aşağıda yer alan soru ve konu dağılımlarına bakarak çalışmalarına devam edebilirler.

2020 TYT Sosyal Konu Dağılımı

TYT Sosyal Bilgiler Konu Dağılımı
TYT Sosyal Bilgiler Konu Dağılımı

TYT 2020 sosyal bilimler bölümü 20 sorudan oluşmaktadır. Soru dağılımı ise su şekildedir;

  • Coğrafya => 5 Soru
  • Tarih => 5 Soru
  • Felsefe => 5 Soru
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi => 5 Soru

20 soruluk sosyal bilimler bölümünde her branştan ortalama olarak 5 soru sorulmaktadır. Bu durum da öğrenciler için oldukça büyük dezavantajdır. Ortalama 20 soruluk bir bölüm için tüm branşların TYT bölümlerine çalışmanız gerekiyor. Eğer daha önce YGS ya da ÖSS sınavlarına girdi iseniz sınavın ilk oturumu için sorumlu olduğunuz tüm kategoriler bu bölüm içerisine dahil olduğunu bilmeniz gerekiyor. Soru dağılımlarının nasıl yapıldığı ise;

Soru dağılımları ile ilgili kısma burada değinmek istemiyoruz. Oldukça geniş bir yelpaze olacağını, bu yazının o uzunlukta olmayacağını düşünmüyoruz. Ancak; hemen hemen tüm konulara çalışmanız gerektiğini bilmelisiniz. TYT Çıkmış Sorular yazımız içerisinde örnek sorulara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir