YDS Nasıl Çalışılır?

Ülkemizde bulunan sınav sisteminin aslında ne kadar zor olduğunu görebilirsiniz. Gece gündüz çalışsanız bile istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bu yazımız içerisinde K12 olarak YDS nasıl çalışılır konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Gece gündüz her şeyden feragat ederek çalışmak aslında doğru bir hamle değildir. Yaşam kalitesinin düşmesine neden olan bu durum sınav motivasyonunun da düşmesine neden olmakta. Sınav stresinden kurtulmak, YDS sınavından iyi bir puan almak isteyen kişiler aşağıda yer alan önerileri uygulamaları gerekmektedir.

Çalışma Programı Oluşturun

Öncelikle kendinize düzenli bir çalışmakta programı oluşturmanız gerekiyor. Uyku programınız, beslenme programınız, çalışma programınız ve kendinize ayıracağınız zaman belirli olmalıdır. Gece geç saatlere kadar çalışmak işe yaramayacaktır.

YDS Nasıl Çalışılır?
YDS Nasıl Çalışılır?

Rahat ve Verimli Çalışabileceğiz Bir Alan Bulun

YDS çalışma sürecinde belkideki en önemli etmen rahat ve verimli bir çalışma ortamı bulmaktır. Sizi daima teşvik edecek yerlerde çalışmanız gerekmektedir. Bulunduğuz ortamda dikkat dağıtacak tüm nesneleri ortadan kaldırın. Özellikle kelime ezberi yapıyorsanız dikkat dağıtıcı unsurların tamamını ortadan kaldırmanız gerekiyor. Çalışma yapacağınız alan ses ve gürültü almamalıdır.

İngilizce Metinler Okuyun

YDS sınavından başarı elde etmek istiyorsanız bol bol İngilizce içerikli metinler okuyunuz. Ne kadar çok yabancı kaynaktan içerik okursanız sizler için o kadar iyi olacaktır. Okuduğunuz metinlerdeki kelimeler, kelime dağarcığınızın gelişmesine katkı sağlayacaktır. 

Kelime Bilgisine Hakim Olun!

YDS sınavından yüksek puan alabilmek için gramer bilginizin iyi olması gerekmektedir. Öncelikle temel gramer konularına hakim olmalı, gramere elinizden geldiğince önem vermelisiniz. Eğer grameriniz iyi olmazsa kelime bilginiz ile bu açığı kapatmanız gerekmektedir. 

Önceki Yıl Çıkmış Soruları Çözün

YDS sınavına ilk kez girecekseniz geçmiş yıllarda sorulan sorulara göz atmanızı öneririz. En azından soru yapıların öğrenebilir, çalışma yapınızın ne yönde olduğuna karar verebilirsiniz. Geçmiş sorular kelime dağarcığınızı geliştirme de ve paragraf sorularını çözmede büyük işe yarayacaktır.

YDS nasıl çalışılır konusunda dikkat etmeniz gereken tek şey kendinizi motive etmek olacaktır. Sınavın zor ya da imkansız olduğunu düşünmeyin. Düzenli çalışma ile sınavın üstesinden geleceğine inanmanız bu süreci kolay atlatmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir